אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

הפעלת גני ילדים בדירות

הפעלת גני ילדים בדירות לגיטימית?

מערכת אינפוגן | 24.05.2011

הפעלת גן בדירה: לגיטימית ומקובלת תקדים חשוב בוועדת הערר המחוזית של ירושלים - גני ילדים בדירות מגורים איננה חריגה, אלא מקובלת ואף מחויבת

 

הפעלת גן בדירה: לגיטימית ומקובלת

 

תקדים חשוב בוועדת הערר המחוזית של ירושליים ובשורה לגננות: נקבע כי הפעלת

גני ילדים בדירות מגורים איננה חריגה, אלא מקובלת ואף מחויבת המציאות

 

ילדכם לומד בגן ילדים הממוקם בדירת מגורים? ובכן, לא זו בלבד שאתם לא לבד אלא שעכשיו יש פסיקה מחייבת של גורם רשמי הקובע כי שימוש בדירת מגורים כגן ילדים הוא "לגיטימי, מקובל ואף הכרחי".

 

את הדברים האלה ציטט אתמול(ב') כתב mynet חזי דרקסלר מפי יושב-ראש וועדת הערר המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים, עורך הדין גלעד הס.

 

הדברים נאמרו במסגרת דיון בערר שהגיש זוג משכונת גבעת שאול, כנגד החלטת הוועדה המקומית לאשר שימוש חורג בדירת שכניהם להפעלת גן ילדים.

הזוג טען כי גן הילדים הפועל בבית המשותף בו הם גרים גורם למטרד יומיומי קשה של רעש ולכלוך.

בוועדה לא התרשמו, והפנו את המערערים לשורה של החלטות קודמות של בתי המשפט וועדות תכנון, שאישרו שימוש חורג לגני ילדים גם במקרים של הפרעה משמעותית בהרבה.

 

הוועדה: העירייה אשמה.

פסיקת וועדת הערר מביאה לשיאו עימות מתגלגל בין עיריית ירושלים לוועדת התכנון המקומית, שעל-פי גורמים שונים בעירייה "מאפשרת כמעט לכל דורש לפתוח גן ילדים בדירת מגורים".

דרקסלר מוסיף: "אכן, מספר גני הילדים בעיר השוכנים בדירות מגורים גבוה במיוחד, בין היתר בשל היעדר מבנים ייעודיים לגני ילדים בעיר".

 

וועדת הערר מתחה ביקורת חריפה על העירייה, וקבעה כי מדובר "במחדל מתמשך וחמור של תכנון לקוי והקצאת שטחי ציבור מתאימים לכמות המגורים שאושרה".

 

 גן ילדים: לא רק מבנה

גם לאחר ההחלטה, החשובה כשלעצמה, נותר האבסורד על קנו: הפעלת גן ילדים עלולה להיתקל בקשיים בירוקרטיים הקשורים לתכנון ובנייה, אבל איש אינו בודק ומפקח על הנעשה בתוך הגן עצמו.

 

הרשויות מגלות על קיומם של גני ילדים פרטיים הפועלים בדירות מגורים רק כאשר שכנים מתלוננים עליהם, מה שקורה בחלק קטן יחסית של המקרים.

 

טכנית, זה לא מוגזם לומר שכל אחד יכול להקים גן ולחנך את ילדכם, ועם כל הכבוד לחשיבות של ייעוד המבנה – יש עוד דברים שכדאי לבדוק כאשר מדובר בילדים שלנו, כמו בטיחות הגן, תוכנית הלימודים, הכשרת הגננת, וכדומה.

שתפו

תגובות