אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

בטיחות בחופשה

רגע לפני החזרה לגני הילדים - בטיחות בחופשה

ארגון בטרם | 17.08.2011

צעד אחד לפני קו הגמר - אסור לטמון את הראש בחול . ימי חודש אוגוסט מתנהלים בעצלתיים ומאטים את קצב התנהלותנו.

 

 

אנחנו מותשים מהחום, מעבודה, מה'אמא משעמם לי', מקרטעים לקראת קו הגמר, שעדיין לא ממש נראה, אבל מורגש היטב.

 

סיימנו קייטנה מחזור א', נרשמנו גם

 

למחזור ב' שכבר הספיק גם כן להסתיים, משכנו לעוד שבוע של צהרון, והנה הגענו לשבועיים האחרונים של החופש.

 

השבועיים המייגעים ביותר שעומדים לפנינו. לא נותר לנו אלא להתנחם בעובדה שהחלק המרבי והמשמעותי של החופש כבר מאחורינו.

 

ניקח נשימה ארוכה, חמה ולחה, ונחזור למלאכת התכנון.

 

נבקש מסבתא שתגיע לשמור על הקטנים, ומהבת הגדולה של השכנים (לפחות בת 14) שתשגיח מקרוב על הילדים בגן השעשועים, נציע לבת הדודה יום כייף עם הילדים, והעיקר שהקטנים יהיו בכל שעה ביום תחת השגחה של מבוגר אחראי, והגדולים לא ישתעממו חס וחלילה. כך אנחנו נוכל להמשיך בשגרת עבודתנו, רגועים, יודעים שהילדים נמצאים ב'ידיים טובות'.

 

אבל גם המשאבים האנושיים הולכים ומתדלדלים, סבא וסבתא יצאו לחו"ל, הבת של השכנה נסעה לקיבוץ ובני הדודים ממצים את החופשה, שזולגת להם מהר מדיי בין האצבעות.

 

מה עושים? הקניונים כבר הפכו לביתנו השני, בגימבורי ובגני השעשועים אנחנו מכירים כל פינה ומתקן, בכל סרטי הילדים צפינו, בים ובבריכה השתכשכנו וארמונות של חול בנינו.

 

קיבלנו החלטה - יוצאים לחופשה משפחתית. נחליף אוירה, נטייל, נראה נופים, והעיקר נהיה יחד. גיבושון משפחתי. הרמנו טלפונים לכל המקומות הפוטנציאליים, ובסופו של דבר מצאנו צימר שיענה על כל דרישותינו. כמובן שלא שכחנו לבדוק מה מידת הבטיחות והאם הצימר מתאים לאירוח משפחות עם ילדים קטנים.

 

מה צריך לדעת לפני שיוצאים לחופשה משפחתית בצימר או במלון?

 

כשיוצאים לחופשה עם הילדים לא יוצאים לחופשה מהילדים. זוהי חופשה משפחתית, ואתם הורים במשרה מלאה. כשתרצו חופשה עבורכם, קחו חופשה זוגית.

 

כמי שאחראים לשלומם של הילדים, העדיפו מקום נופש מתאים לילדים. זכרו שרוב מקומות הלינה אינם מותאמים לבטיחותם של ילדים. הזמינו חדרים שבהם תנאים בסיסיים לאירוח ילדים – מיטת תינוק, מיטה נמוכה או לחלופין מזרן על הרצפה.

 

ותרו על צימר שיש בו קומת גלריה.

 

בדקו את המקום בו אתם נמצאים, וזהו מקומות העלולים להיות לא בטוחים לילדכם לפי גילו ואופיו. להלן מספר דוגמאות: האם מעקה המרפסת גבוה מספיק?, האם קיים חלון זכוכית גדול שיש להרחיק את ילדכם ממנו? האם כיבוד המונח בחדר מתאים לילדכם? בריכה סמוכה היא בילוי נפלא לילדים, אך מחייבת השגחה צמודה בכל עת שהילדים בקרבתה.

 

במלונות רבים קיימת פעילת לילדים, אולם פעילות זו אינה כוללת אחריות מלאה על ילדכם. ארגון 'בטרם' מזמין אתכם לבדוק האם הפעילות מתאימה לגילו ולאופיו של ילדכם, ולשקול האם עליכם להישאר ולהשגיח על ילדיכם בזמן הפעילות.

 

זכרו שהילדים נמצאים שאינה מוכרת להם. עברו עם הילדים על כל פרטי החדר וסביבת המלון או הצימר והגדירו מה מותר ומה אסור לעשות לבד.

 

למידע נוסף - באתר 'בטרם'

 

שתפו

תגובות