אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

תקנות חדשות

תקנות חדשות יקלו על ההורים

מערכת אינפוגן | 05.05.2011

מליאת המועצה להשכלה גבוהה אישרה מוקדם יותר החודש את המלצותיה של הוועדה להסדרת הזכויות של סטודנטיות בהריון ובחופשת לידה,

 

אם אתם בהריון או חופשת לידה, הורים לפעוטות או שוקלים אימוץ, התקנות החדשות של המל"ג בהמלצת ועדה מיוחדת בנושא, יעניינו אתכם מאד 

 

בשורה להורים ולהורים לעתיד: מליאת המועצה להשכלה גבוהה אישרה מוקדם יותר החודש את המלצותיה של הוועדה להסדרת הזכויות של סטודנטיות בהריון ובחופשת לידה, בראשות פרופ' בייט מרום.

המלצות הוועדה כללו, בין השאר, תקנות חדשות להקלות בבחינות, הגשת עבודות והיעדרויות, עבור סטודנטיות בהריון וחופשות לידה ולעיתים גם לבן/בת הזוג, למשך עד שנתיים.

על-פי ההמלצות, ימונה רכז לתחום בכל מוסד אקדמי, והוא יטפל ב"סטודנטיות זכאיות" שעומדות בקריטריונים.

 

החידושים העיקריים הכלולים בהמלצות:

 

א. סטודנטית זכאית תוכל להיעדר מעד 30 אחוז מהשיעורים בקורסים שיש בהם חובת נוכחית. אם תיעדר יותר מזה, היא תוכל לבטל את הרישום לקורס ולחזור עליו בלי שתחויב בשכר לימוד     מחדש.

 

ב. סטודנטית זכאית תוכל להגיש מטלה למרצה באיחור של עד 7 שבועות מתום זכאותה, על-פי אישור רופא, אם בתקופה הרלוונטית הייתה בשמירת הריון או בטיפולי פוריות.

 

ג. סטודנטיות זכאיות יוכלו להיבחן במועדים המקובלים (מועד ב', ג' וכו') אם נעדרו מבחינות בגלל מצבן. כאשר מדובר בבחינה המהווה דרישה מוקדמת לקורס אחר או למסלול לימודים, הן יוכלו להירשם "על תנאי" ולהיבחן בשלב מאוחר יותר.

 

ד. סטודנטיות בהיריון יוכלו לצאת לשירותים במהלך בחינה ויקבלו תוספת זמן של 30 דקות.

 

ה. סטודנטית זכאית תוכל לקבל תו חניה החל מהחודש השביעי להריון ועד חודש אחרי הלידה. מוסדות הלימוד יעניקו עדיפות ברכישת תווי חניה בשטח מוסד הלימוד להורים לילדים עד גיל שנתיים.

 

ו. סטודנטית תהא רשאית להקפיא את לימודי רטרואקטיבית לסמסטר בו ילדה, ולשמור על זכאותה להירשם מחדש לתקופה של שנתיים.

 

 

שר החינוך גדעון סער שיזם את הקמת הוועדה מקדם בימים אלה, בשיתוף עם המל"ג, תיקון לחוק זכויות הסטודנט (התשע"א-2011), שיגדיר את ההקלות וההתאמות לסטודנטים עקב הריון, לידה, אימוץ או משמרות על ילד.

 

 

הצעת החוק אושרה כבר במליאת הכנסת לקריאה ראשונה ותעלה שוב על סדר היום בסיום הפגרה

 

שתפו

תגובות