אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

תבלינים (צילום: אבי חיון)

ארומה - על טעם וריח

ד"ר דיאנה אלדרוקי פינוס | 23.08.2016

חוש הטעם והריח קשורים זה לזה באופן הדוק, ומעצבים את האופן בו אנו תופסים את עולמנו. הפעם נרחיב על תבלינים...

 

טעמים וריחות:

במאמר בישול מדעי עסקנו בשיתוף הילדים בהכנת מזון בדרכי בישול שונות. מבט נוסף על עולם הבישול מוקדש הפעם לתבלינים. 
לתבלינים ריחות, צבעים וטעמים חזקים. אפשר להוסיף כמות קטנה מאוד מכל תבלין כדי להשפיע על טעמו הסופי של התבשיל. 
חומרי הריח שבצמחי התבלין משמשים לצמח אמצעי למשיכת חרקים לצורך רבייה (הפריה, הפצת זרעים) או להרחקה של מזיקים, כדי שלא יפגעו בצמח. 
אותנו התבלינים משמשים לשיפור טעמו של האוכל; לשימור מזון; לצביעת בדים ולריפוי מחלות ומיחושים. לדוגמה, מצמחי תבלין ניתן להפיק שמָנים אֶתֶריים בתהליך של זיקוק. שמנים אלה משמשים לבישום מוצרי קוסמטיקה, וגם כדוחי חרקים.

 

התבלינים מקורם בצמחים:

תבלינים מופקים מחלקיו השונים של הצמח: בזיליקום – מהעלים; ציפורן – מהפרחים; אגוז מוסקט – מהפֵּרוֹת; קימל – מהזרעים; כורכום – מהשורש; כוסברה – מהגבעול וקינמון – מהגזע. הציפורן, תבלין שמקורו בפרחים, הוא פרח או למעשה ניצן מיובש, בצבע חום בצורת מסמר. הניצנים נקטפים ביד ומיובשים. לתבלין הטחון או לפרח המיובש השלם יש טעם חזק מאוד, ומשתמשים בו לתיבול מאפים, נקניקים וקינוחים. נוסף על כך, הציפורן מוּכר כצמח מַרְפֵּא לטיפול במגוון בעיות עיכול, והוא מכיל חומר בשם אאוגנול (Eugenol) הידוע כמשכך כאב ומרגיע. בכאבי שיניים אפשר להשתמש בתבלין זה כחומר מאלחש. נסו ללעוס את הפרח בבית!

 

ילדים ותבלינים:

קל ופשוט לגדל תבלינים בבית עם הילדים. 
אם החלטתם להקים גינה ביתית כדאי להתחיל עם צמחי תבלין, ולגדלם בערוגה בגינה או בעציצים גדולים. 
הילדים יכולים להיות שותפים להקמת הגינה ולבחירת הצמחים: הם לוקחים חלק בתהליך התכנון; במלאכת השתילה; עוקבים אחרי גידול תבלינים לבישול ועושים בהם שימוש במטבח.

צמחי תבלין חד-שנתיים כגון שמיר וכוסברה יש לזרוע מחדש מדי שנה בשנה בעונה המתאימה ולעומתם צמחי תבלין רב-שנתיים כגון זעתר, לואיזה ורוזמרין מחזיקים לאורך שנים. 
נוסף על כך גידול תבלינים הוא חוויה רב-חושית: הם יפים למראה; מפיצים ריחות נעימים ומגוונים; אפשר לגעת בהם ולגלות מרקמים, וכמובן להשתמש בהם לצרכי תיבול ולהכנת חליטות. חוויה נוספת צפויה עם הגעתם של פרפרים, דבורים וחרקים אחרים הנמשכים לתבלינים בעונת הפריחה. 

 

ייחורים: 
פרט לזריעה ולשתילה יש אפשרות אחרת לְפַתֵּחַ את גינת התבלינים שלכם. ניתן למשל לגדל נענע ומרווה מייחור. 
כאשר מגדלים צמח מייחור, בדרך של רבייה אל-מינית, הצמח זהה לצמח האֵם. בעבר נהגנו לקחת ענפים או עלים מצמחים, היינו מניחים אותם במים ומחכים לצמיחה של שורשים. 
כך, בלי מֵשִׂים, ביצענו תהליך של ייחור. ייחור הוא למעשה קטע גזום משתיל, שאותו משרישים באדמה או במים וגדֵל לצמח חדש. 
בביצוע הייחור ישירות באדמה אנו מעודדים את צמיחת השורשים, אשר זקוקים לחושך כדי להתפתח.

 

משרד החינוך מעודד הקמת ספירלת תבלינים בגני ילדים:


ההמלצה היא לשתול צמחי תבלין מקומיים ורב-שנתיים, ולהשתמש בצורת הספירלה, המאפשרת בין השאר חיסכון במקום וניצול של מי ההשקיה. בתחתית הספירלה יהיו צמחים צורכי מים, ובחלקהּ העליון צמחים שצורכים כמות מים פחותה.

בתערוכה 'שדות המחר', המוצגת במוזיאון המדע בירושלים, תוכלו להתרשם מפיתוחים טכנולוגיים המאפשרים למשל גידול של בזיליקום ופלפל בקיר ירוק בכניסה לחלל התערוכה, ומגידול הידרופוני של תבלינים, ללא אדמה. 
כמו-כן, תוכלו ליהנות מיופייה של גינת התבלינים אשר נשתלה במוזיאון לכבוד התערוכה. 

 

 

הכותבת ד"ר דיאנה אלדרוקי פינוס, מנהלת הערכה ואחראית על הגיל הרך במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים.