אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

מתנות לגני ילדים - מה כדאי ולמה

איזה מתנות אפשר לקנות לילדי הגן?

מתנות לגני ילדים | 18.08.2019

אנחנו חיים בעידן של שפע! כל ילד עוד מהרגע שהוא או היא עדיין בבטן כבר מהווים סיבה גדולה למסיבה וככזו גם למתנות.

 

 

אנחנו חיים בעידן של שפע! כל ילד עוד מהרגע שהוא או היא עדיין בבטן כבר מהווים סיבה גדולה למסיבה וככזו גם למתנות. 

ולא רק בימי הולדת אלא בכל פעם כשיש מבצע או כשלאחד ההורים יש חשק לפנק- המראה של ילד פותח מתנה ושמח לגלות את התכולה שלה מצדיק רכישה חוזרת. 

גם בגני הילדים המתנות זוכות למקום של כבוד ומהוות מוקד התעסקות לאורך השנה- אם במהלך ימי ההולדת של הילדים ואם בפעילויות שונות כמו יום המשפחה שבו הילדים מעניקים מנה להורים או בקבלת שבת ושלל אירועי גן נוספים וכמובן בסוף השנה.

לגני ילדים התקציב שלהם ולכל גננת והכישרון והזמן להשקעה במתנות השונות.  אבל כמו בכל דבר – גם מאחורי המתנות של הגן צריכה להיות מחשבה. וכדי שהמתנות שתרכשו ותכינו לילדים בגן יהיו בעלות משמעות ויצליחו הנה מדריך שהכנו כדי לסייע לכם במשימה.

 

לזכור מה המטרה

המטרה של מתנה היא לשמח – מתנה היא אלמנט בידורי שמטרתו להעלות חיוך ותחושת ערך אצל מי שיקבל אותה. 

לכל גננת יש פילוסופיה אישית משלה לגבי הערכים הנלווים למתנה. בין אם יצירה עצמית, השקעה ובין אם שימת הדגש על הפינוק וההפתעה. בכל מקרה המטרה הראשית משותפת ולפני שניגשים לבחור את המתנות לגני הילדים ,חשוב לשאול האם כל רעיון עונה על השאלה. 

מתי לקנות את המתנות?

היות ופעילות הגנים מתחילה בסטפטמבר וכבר בחודש הראשון ישנם ילדים שיציינו את יום ההולדת שלהם – ההיערכות לרכישת המתנות תצטרך להיות מהירה ויעילה. 

בגנים וותיקים רכישת המתנות לשנה החדשה תתבצע ברגע שאחרון הילדים נרשם לגן. אך חשוב לזכור ששינויים עדיין אפשריים לאורך השנה ולוודא עם הספק מה האפשרויות ההחלפה או הוספה של מתנה גם בהמשך במקרים של שינוי לא מתוכנן.

ניתן כמובן לקנות את המתנות לילדי חודש יום ההולדת שנקבע מראש בתחילת השנה ולא לכל הילדים בגן באופן מרוכז. כך הסבירות תהיה גדולה יותר שלא יהיו שינויים ותחלופות.

 

רכישת מתנות מרוכזת או יחידנית?

לכל אחת מהאפשרויות יש יתרונות וחסרונות. לכל גננת יש העדפה משלה ואין נכון או לא נכון. ברוב המקרים יש יתרון כלכלי ברכישת ציוד מרוכזת. ולכן ההצעה שלנו באינפוגן היא לשלב את הקנייה המרוכזת יחד עם גננות נוספות מאזור המגורים ולקנות את המתנות לגני ילדים ברכישה מרוכזת גדולה שתוזיל לכם את העלות ותאפשר לכם לבחור במתנה שאתם רוצים.

היתרון ברכישה המרוכזת הוא היתרון הכלכלי וניצול הזמן באופן יעיל- החיסרון עשוי להיות במידה ויגרמו שינויים במצבת הילדים ועשויים להיות עודפים או חוסרים.

באמצעות החבירה לגננות נוספות מהאזור ניתן לבצע רכישה מרוכזת חודשית ובכך לדייק כמה שיותר את הרכישה וגם ליהנות מהנחת הכמות.

 

הגדרת התקציב מראש 

לכל גן תקציב מתנות שונה אך בכל הגנים התקציב שיגזר לרכישת המתנות לילדים יגזר כאחוז מתשלום ההורים או העירייה ויחולק בין הילדים בצורה שווה.

וכשם שהתקציב בגן יהיה שווה בין הילדים כך חשוב שגם המתנה שתיבחר תהיה זהה בין הילדים. את המתנה חשוב מאוד שהילדים לא יפתחו בגן על מנת לאפשר לכל ילדי הגן לא לדעת מה המתנה שקיבלו לפני שפתחו אותה בעצמם.

ברגע שכל הילדים מקבלים את אותה המתנה והילדים הראשונים פותחים את המתנות כבר בספטמבר, ילדי הקיץ כבר ידעו מה המתנה ולא תהיה להם הפתעה.

 

בחירת המתנה

כל שנה בגילאי הגן היא עולם ומלואו. ולכל גיל הדמויות והאלמנטים ההתפתחותיים המתאימים. 

בגילאי שנה עד שנתיים ברוב המקרים הילדים לא יזכרו את המתנה שקיבלו בגן והיא בעיקר תשמש את ההורים לצורך גידולם. לכן המתנה תהיה אמנם לילדים אבל בעצם תשמש גם את ההורים. 

לגני ילדים שונים, מנהגי מתנות שונים. יש גנים שבימי הולדת מעניקים בשם הילד החוגג מתנה לגן עצמו וכך כל ילד בעצם משאיר מזכרת מעצמו לגן בצורת ספר או מגוון רחב של משחקים ואפשרויות. במסגרת המתנות הנרכשות לימי ההולדת או כמתנות לסוף שנה תוכלו למצוא שלל אפשרויות למוצרים לילדי הגן בניהם גם מתנות מקוריות שכוללות אפשרות הדפסה דיגיטלית של שמות הילדים על המתנה. 

 

הברכה לא פחות חשובה!

ילדי הגן לא קוראים אבל מאוד אוהבים כשמקריאים להם. ובגילאי הגן הרבה מאוד התנהגויות נלמדות והרגלים נרכשים. יצירת ברכה יכולה לאפשר לילדי הגן להתוודע זה לזה ולצייר ולקשט את הברכה ביחד כל פעם עבור ילד אחר בגן. בגילאים שבהם הילדים כבר מדברים הברכה תוכל להיות בצורת סרטון שבו הילדים שרים או מברכים את ילד/ת יום ההולדת בעצמם ולהיות שותפים במתנת יום ההולדת.