אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

גן אדר

הכירו את זיוה אדר

צוות אינפוגן | 15.10.2018

זיוה אדר הבעלים והמנהלת של גן אדר בבאר יעקב

 

היי זיוה, שנה טובה! מה שלומך? איך נפתחה השנה?

כמו בכל שנה בהתרגשות רבה, מעט חששות, ימי הסתגלות, פרידה מההורים. האמון, השייכות, וההתחדשות עומדים בפנינו כל שנה מחדש כמו במילות השיר של נתן יונתן "שוב נתחיל מחדש שכולם מתחילים, ננגן את השיר באותן המילים שאינן מתעייפות לעולם כגלים..." – כשבכל שנה אנו מנוסים ובשלים יותר.

 

מהו ה"אני מאמין" החינוכי שלך?

אני מאמינה בהנחת תשתיות יסוד לפיתוח יכולותיו האישיות והעצמאיות של הילד בהן הוא עומד ויעמוד בעתיד. תנאי ראשון הוא עבודה באהבה, יצירת סביבה חמה ומחבקת - כדי שהגן יהיה בכל יום המשך ישיר לבית.

 

תנאי שני הוא כבוד כערך, הקניית כלים להתמודד מול חבר בגן, מבוגר ובכלל- לדעת להקשיב ולכבד, לבנות אמון בנינו ושייכות ובכך לפתח את עולמו הרגשי, החברתי, המוסרי והערכי. תנאי שלישי הוא החיבור בין הילד, הורה והצוות בגן. משולש זה מהווה חיבור ברור ויציב שיתרום להתפתחותו החינוכית והערכית. בניית סביבה מותאמת על פי קבוצות גיל, תוך התייחסות לשלב ההתפתחות בה הוא נמצא הן מבחינה רגשית, מוטורית ושכלית.

 

אלמנט נוסף הוא הקפדה על סדר היום בפעילויות, המשחקים, שיעורי התנועה, חוגים, אהבה לטבע, חגים ומסורת, אוכל מזין וטרי, אסתטיקה וניקון תוך עידוד וחיזוק יכולותיו ומסוגלותיו ובכך להוציא ולהעצים את מה שחבוי בתוכו. זאת ועוד, בשמירת בטחונם ובריאותם ע"י גבולות וכללים ברורים.

 

לסיום, ההשקעה במיומנויות, הנתינה, האמת, נשיאת האחריות, הקניית הערכים, שמירת בריאותם – כל אלו מעצימים את הילד וזוהי ההשקעה המובטחת לעתיד הילד!

 

ספרי לנו איך הכל התחיל...

הרעיון עלה כשחיפשתי לצאת לשוק העצמאי. ילדיי בגרו וחלקם עזבו את הבית, וזה היה הרגע הנכון לחפש עסק עצמאי שיעשיר, יעצים ויספר אותי.

 

ספר או סיפור אהוב?

ימים אדומים של רן אורן. זהו סיפור אמיתי על שתי אהבות גדולות שנולדו ונרקמו בימי המנדט הבריטי בארץ, ימים רוויי דם ודמעות – הסיפור מספר על אהבת שושנה, בתו של דב בורכוב המנהיג הציוני, לבין קצין הבולשת הבריטית ובין אהבתה של רוני לאברהם יאיר שטרן, מנהיג מחתרת הלח"י. סיפור של רדיפה ושנאה בין הגברים, והמחיר שמשלמות שתי הנשים. סיפור אמיתי, מטלטל ונוגע ללב.

 

חג אהוב?

חגי תשרי הינם החגים האהובים עליי – אווירת ההתחדשות, חשבון הנפש, התנסויות חדשות, ההכנות לחג ראש השנה, המנהיגים, סימני החג...אחדות והתלכדות של הקהילות ודיבור האנשים בבתי הכנסת, כשכולם לבושים בלבן, שווים בני שווים, הלבבות שנפתחים ומבקשים לתת ולהעניק כמה שיותר, בקשות הסליחה והמחילה, הרצון להיות טובים יותר.

יום הכיפורים, איסורי האכילה, התפילות והבקשות לפני הבורא לכפרה ולסליחה על עוונותינו שיתקבלו ברצון, פתיחת הדף החדש והנקי שמטהר אותנו ומחולל בנו שינוי והופך אותנו לאנשים אחרים לחלוטין. והשיא בישיבתנו בסוכה כמשפחה מלוכדת שחיה בבתים מרווחים, מלאים כל טוב, כדי שנדע ונזכור את המצוקה בימי הרווחה. במשך שבעה ימים, ולסיום שמחת תורה, השירה והביקורים הפיוטיים סביב סיום קריאת התורה.

 

מהו המתכון הסודי שלך ללחמנית השבת המושלמת?

לחמניות: קילו קמח מנופח, כף מלח, 3 כפות סוכר, 3-4 כפות שמרים, 2-3 כוסות מים חמים (ניתן להחליף במיץ תפוזים), חצי כוס שמן.

 

איזה טיפ תתני לגננת שמתחילה בתחום?

לבוא לעבודה מתוך רצון לתת ולהעניק באהבה, להיות מקצועית ופתוחה לחידושים, להיות קשובה לילדים ולהורים, לתכנן ולארגן מראש לכל הפעילויות, עבודת צוות, שיתוף פעולה תוך כדי התייעצויות והחלטות משותפות, כבוד הדדי – יהיה בסיס טוב להצלחה מאין כמוה, תיאום ציפיות וכד'. לשמש דוגמא אישית, זכרי להנות בכל יום וחייכי לילדים וכך תעשי אותם מאושרים!