אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

בטיחות בבית

ראש השנה חגיגה בטיחותית

ארגון בטרם | 04.09.2015

בקרוב נשב כולנו סביב שולחן החג, חשוב לוודא כי מרחב הארוחה יהיה בטיחותי בעבור ילדים.

קיבצנו עבורכם מספר דגשים לבטיחות  באשר למאכלי החג ולארוחה עצמה.

 

כל ארוחה חגיגית טומנת בחובה סכנות של מזון רותח שעלול להישפך ולגרום לכוויות חמורות, כלי חימום ושעלולים ליפול לפגוע ולפצוע ואף התנהגות שובבה שיכולה להסתיים בפגיעה בגוף ואף נפש.

 

במהלך ארוחת החג

 

יש להקפיד כי במהלך הארוחה תינוקות (ופעוטות) ישבו ליד הוריהם או מבוגר אחראי אחר, ולא בסביבת ילדים קטנים נוספים (שלא יוכלו להעניק עזרה מהירה במידת הצורך).

 

יש להקפיד על הרחקת כלים חמים ו/או חשמליים מקצה השיש או השולחן, כך שלא תתאפשר משיכה שלהם כלפי הרצפה והפלתם.

 

בעת הגשה של מאכלים ודברי מזון חמים כמו מרק כדאי להגיש בכלים אישיים, ולהפחית את נוכחות כלי ההגשה הקולקטיביים במרכז השולחן.

 

ילדים קטנים אינם יודעים ללעוס היטב את מזונם, דבר שעלול לגרום לחנק. ולכן יש להקפיד על אכילה רק בישיבה ליד השולחן, ואוירה רגועה שתאפשר ריכוז של הפעוט בפעולת הלעיסה והבליעה.

 

מזונות מסורתיים לראש השנה

 

בראש ובראשונה יש לזכור כי הדבש עלול להוות סכנה, אין לאפשר את אכילת הדבש לתינוקות מתחת לגיל שנה.

 

דגים – כדאי להימנע ממתן דגים לילדים סביב שולחן החג. בהמולת הארוחה יהיה קשה יותר גם למבוגר לאתר עצמות סוררות שעלולות להיבלע . פעוטות אינם מטיבים להשתעל ולכחכח, לכן הימצאות של עצם בגרונם יכולה להיות קטלנית עבורם.

 

פירות וירקות קשים כמו גזר, תפוח וכדומה – מומלץ לאדות או לבשל מראש עד לריכוכם, או לרסקם (ניתן גם לגרור במגרדת). במידה ורוצים להגישם טריים ו"חיים" כדאי לפרוס אותם לפרוסות דקות מאוד או לחתיכות קטנות.

 

גרעיני הרימון – כדאי להימנע ממתן גרעיני רימון לילדים שטרם מלאו להם חמש שנים, בשל סכנת חנק. מגרעיני פרי הרימון ניתן לסחוט מיץ פרי טעים ומזין העדיף בהרבה על מתן הגרעינים הקשים ללעיסה ועיכול.

 

עוגות דבש ועוגות בכלל – מלבד הסכנה בדבש לפעוטות מתחת לגיל שנה, רבים מוסיפים לעוגות אגוזים, שקדים או צימוקים, יש לוודא כי לא נשקפת לפעוט סכנת חנק בשל תוספות שכאלו לעוגה.

 

תמרים – הסכנה העיקרית טמונה במרקמו הדביק של הפרי,אשר לעתים נדבק בחלל הפה ועלול להישאף לקנה הנשימה. לכן יש לגלענו ולחותכו לחתיכות קטנות שיאפשרו אכילה נוחה וקלה. 

 

אגוזים, שקדים ופיצוחים – אין לאפשר לילד מתחת לגיל חמש לאכול או אף לטעום מגרעינים, פיצוחים ודומיהם.

 

צימוקים ופירות רכים מיובשים נוספים – היות ומרקמם דביק וקשה ללעיסה, עד גיל חמש יש לוודא את הוצאת הגלעין, וחיתוך של הפרי לחתיכות קטנות שיקלו על הלעיסה.