אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

פורים

כיצד נלמד פורים בגני ילדים

מאיה עמית | 10.03.2019

פורים בגני ילדים להורים שכבר הספיקו לשכוח הכנו רענון קצר על חג הפורים כדי שכשהילד חוזר מהגן תדעו איך להמשיך איתו את השיחה על הנושא הנלמד אשר

 

פורים בגני ילדים להורים שכבר הספיקו לשכוח הכנו רענון קצר על חג הפורים כדי שכשהילד חוזר מהגן תדעו איך להמשיך איתו את השיחה על הנושא הנלמד אשר עולה באופן קבוע בגני הילדים:

 

חג פורים הוא אחד מחגי ישראל, החג נחגג ברוב המקומות בי"ד באדר, ובירושלים וערים נוספות בט"ו באדר (שושן פורים).

פורים מבוסס על סיפור מגילת אסתר, אשר בו (על פי המגילה עצמה) ניצלו היהודים  בפרס

מהשמדה שזמם לבצע בהם המן בהסכמת המלך אחשוורוש, החג עצמו הינו יום הודאה לאלוהים על הצלה זו.

 

מגילת אסתר מתארת את הנס שאירע ליהודים בימי אחשוורוש.

מסופר במגילה על המן מזרע עמלק, משנה למלך, שביקש להשמיד את כל היהודים במלכות.

 

על פי המגילה, החג נקרא על שם ה"פור" שהטיל המן במטרה לקבוע את היום שבו יבוצע הטבח ביהודים - אותו יום שבעקבות רצף אירועים המתוארים במגילת אסתר התהפך הגלגל, והיהודים הם שהרגו באויביהם.

 

ב יג' באדר, בזכות אסתר המלכה ובן דודה מרדכי בוטלה הגזרה, המן נתלה על העץ, והיהודים נקמו בשונאיהם ביום יג' באדר ובשושן הבירה גם ביום יד' באדר.

 

החג מצטיין במאפייני השמחה שבו, והאכילה והשתייה נוטלים מקום חשוב בין מנהגיו, ובפרט אכילת מגדנאות וממתקים ושתיית יין. מאפיינים נוספים הם לבישת תחפושות ומסכות, בדחנות והרעשה ברעשנים. מצוות החג כוללות גם את חובת קריאת מגילת אסתר בלילה וביום, מסירת משלוחי מנות איש לרעהו וכן מתנות לאביונים.

 

חג הפורים, הינו חג מרכזי ביהדות אשר אינו כתוב בתורה. הוא נמצא בין ספרי התנ"ך בין חמש המגילות שם נוכל למצוא את מגילת אסתר אשר דנה בנס הפורים.