אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

אורנה שמאי

הכירו את אורנה שמאי

אורנה שמאי, מנהלת הגן של אורנה בראשון לציון | 02.10.2017

הגן של אורנה בראשון לציון, גן פרטי מהמובילים בעיר ופעיל מזה 22 שנה, מביא לתחום ניסיון עצום, תוך השקעה אין סופית בכל פרט ופרט.

 

השאלון : הגן של אורנה, ראשון לציון

 

היי אורנה,

 

אז מהו האני מאמין חינוכי שלך?

הגן שלנו מאמין כי לאישיות הילדית המתגבשת יש צורך מהותי בביטוי אישי.

הביטוי האישי מביא לידי גילוי עולמו הפנימי של הילד, איך? כאשר הוא מצייר , מפסל, יוצר מנגינה משל עצמו או נע בהתאמה למה שמתגבש בפנמיותו,מתרחשים תהליכים רגשיים וקוגנטיביים המסייעים לגדילתו.

 

איך הכל התחיל? איך נולד הגן שלך?

לפני כ-22 שנים במהלך שנת הלימודים שולחה איתי המורה לריתמוסיקה שלי וסיפרה לי על אחת הגננות שפורשת לגימלאות ומחפשת גננת שתיקח את הגן שלה. מה את אומרת אולי תיקחי אותו את? אני ? שאלתי בפליאה?מעולם לא חשבתי לפתוח לעצמי גן והנה זה דופק על דלתי חשבתי לעצמי רגע אם אני טובה לאחרים למה בעצם שלא אהייה טובה לעצמי?ומשם הכל הסטוריה פתחתי את הגן שלי עם קבוצה של 35 ילדים לאחר 13.5 שנים עברתי למקום למקום גדול יותר ופתחתי גן שמיועד לילדים מגיל הינקות ועד גיל 4.

 

מקרה מעניין בגן שהותיר את חותמו עליך?

לפני 19 שנים באחד מימי השישי סיימתי את היום בגן בדרכי החוצה נגשו אלי זוג ושאלו אם אני הגננת ואם אפשר לראות את הגן כמובן שעניתי בשמחה ונכנסנו יחד כדי להתרשם מפנים הגן.לאחר שיחה קלה שאלו אותי ההורים אם אוכל לקבל ילד עם צרכים מיוחדים ? שאלתי למה הכוונה? ואז סיפרו על ילד מקסים שאף גננת לא הסכימה לקבלו לגן כי הוא חרש .אמרתי להורים שאהייה מוכנה לקבל אותו אלי לגן בשמחה ואעשה כל שביכולתי כדי שישתלב במערכת שלי.בהמשך את היום החופשי שליבכל יום רביעי יעדתי להגעה למרכז מיכה שם קיבלתי את כל הכילים מאנשי המיקצוע כיצד יש להתנהל מול ילד חרש השנה הזאת היתה בהחלט מאתגרת והשאירה עלי חותם.

 

איזה טיפ יש לך לגננת מתחילה?

אם החלטת להיות גננת עשי זאת באהבה או אל תהייה שם בכלל.

 

אם לא היית בתחום החינוך, מה היית עושה?

לדעתי הייתי מתעסקת בעיצוב.

 

 

ולשאלות באווירה קלילה יותר:

 

מה הספר האחרון שקראת? 

עושה כרצונו/ אסתי וינשטיין.

 

איך את/ה שותה את הקפה של הבוקר?

כפית נס קפה מגורען 2 שקיות ממתיק מלאכותי ¾ מים רותחים ¼ חלב קר. 

 

מקום אהוב בארץ?

כנרת.

 

איזה חג הכי משמח אותך?

חנוכה.

 

מה האוכל הכי ישראלי בעיניך?

פלאפל.

 

 

מוזמנים להתרשם מהאתר של הגן - הגן של אורנה