אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

איחוד גני הילדים

חוק הפעוטונים: תגובת חנן דגן

מערכת אינפוגן | 28.07.2011

חוק הפיקוח על מעונות היום אשר אנו מסקרים באינפוגן בהרחבה ואשר עולה להצבעה בשבוע הבא לקריאה שניה ושלישית ממשיך לעורר סערה.

 

לפני יומיים ראיינו כאן באתר את חבר הכנסת זובלון אורלב יו"ר הועדה לזכויות הילד בכנסת אשר יזם את החוק.

 

חנן דגן מנכ"ל איחוד גני הילדים הפרטיים אשר מתנגד לחוק שלח לנו את תגובתו הבאה לראיון אשר מובאים כאן לראשונה.

 

חנן דגן, מנכ"ל 'איחוד גני הילדים הפרטיים': 

 

"איחוד גני הילדים רואה בהצעת החוק יוזמה מבורכת והזדמנות להסדרה נורמטיבית של מערך החינוך בישראל.

 

הפיקוח המוצע כיום ברפורמה פוגע בבעלי הגנים, שיצטרכו להתאים את הגן לקריטריונים הדרקוניים שקובעת ההצעה ושרובם אינם קשורים ישירות לבטיחות הילדים ופוגע בהורים שיאלצו לשאת בנטל הכלכלי של שיפוצי הגנים.

 

כל הטענות שהעלות תהיה שולית ולא תיפול על ההורים הן טענות סרק, מטעות ומוליכות את הציבור שולל. ההתחייבות התקציבית של המדינה לכיסוי עלויות החוק תועבר רק לגופים ציבוריים כמו ויצ"ו ונעמ"ת, כך שהגנים הפרטיים כמו גם ההורים יאלצו לספוג את עלויות החוק.

 

אני קורא לחבר הכנסת ויו"ר הועדה לזכויות הילד, זבולון אורלב, לבקר בשטח ואף לבצע ניסוי במסגרתו ישופץ גן קיים ויותאם לקריטריונים. אני סבור שלאחר ניסוי כזה יבין אורלב את העלויות הריאליות של הרפורמה והקושי של הגנים לעמוד בקריטריונים הדרקוניים שקובעת הרפורמה.

 

איחוד גני הילדים תומך בקביעת סטנדרטים של בטיחות, הכשרת צוותים ותברואה וקורא לחבר הכנסת אורלב לזמן את נציגי האיחוד לשולחן הדיונים על מנת לייצר אפקטיביות מקסימאלית המותאמת לצרכי המציאות בשטח. מאוד מצער שלמרות כל פניות האיחוד לאורלב, הוא מסרב בתוקף להיפגש".

 

 

שתפו

תגובות