אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

דרום

מצוקת גני ילדים בדרום

מערכת אינפוגן | 24.04.2011

החלטתם לברוח מהמרכז לאשקלון? לא בטוח שלילד שלכם יהיה גן קרוב. שוקלים לעבור לעוטף עזה? לא בטוח שהגן של הילד יהיה ממוגן.

החלטתם לברוח מהמרכז לאשקלון?

לא בטוח שלילד שלכם יהיה גן קרוב.

שוקלים לעבור לעוטף עזה?

לא בטוח שהגן של הילד יהיה ממוגן.

קצת על הצרות של ההורים מדרום הארץ 

 

בשכונת ברנע בצפון אשקלון אין מספיק גני ילדים – כך טוענת הצעה חדשה לסדר שהגיש חבר המועצה איתמר שמעוני לראש העיר בני וקנין.

לפי דברי ההסבר שבהצעה, בשכונת ברנע ישנם כיום 6000 משקי בית ובהם כעשרים אלף תושבים, ובשנים הבאות המספר עוד צפוי להכפיל את עצמו. למרות תנופת הפיתוח, ואלפי התושבים החדשים, לא נבנו בשכונה בשנים האחרונות בתי-ספר, בתי כנסת, מתנ"סים או מוסדות אחרים.

 אבל על הכל עולה מצוקת גני הילדים. אין מספיק גני ילדים באשקלון, ובעיקר חסרים גנים ציבוריים בצפון העיר. תושבי ברנע והסביבה נאלצים לרשום את ילדיהם לגנים בדרום ו/או לשלם יותר תמורת רישום לגן פרטי. בדרך לשם הם גם נתקלים בפקקים ועומסי תנועה.

שמעוני דורש בהצעה שלו שראש-העירייה יציג בתוך חודש תוכנית לבניית גנים "מודרניים, נגישים ובעלי מרחבים מוגנים, כמתבקש לאור המציאות הביטחונית".

 

מיגון גני הילדים לא מובן מאליו

ואם הזכרנו מיגון: ערב חג הפסח אישרה וועדת הכספים תקציב מיוחד בסך 45 מיליון ש"ח למיגון הגנים ביישובי עוטף עזה.

ההקצאה הזו באה בהמשך להקצאת 156 מיליון שקלים לאחרונה למיגון בתי-ספר על-ידי משרד החינוך. לשאלת חברי וועדת הכספים, מדוע התקציב הקודם לא כלל את גני הילדים, ענו נציגי האוצר כי משרד החינוך יכול לדאוג רק למיגון בתי-הספר.

 לשם השוואה, לפני אישור ההקצאה החדשה אישרה הוועדה הקצבה בסך 1.75 מיליארד ש"ח, לצורך הגדלת חלקה של המדינה (מ-60 ל-75 אחוז) במיגון מטוסי אל-על וארקיע.

 

 להזכיר,

כבר בשנת 2001 החליטה ממשלת ישראל על העברת תקציב בן כחצי מיליארד שקלים לצורך מיגון מלא של ישובי עוטף עזה, אך בפועל זה לא נעשה מעולם והמיגון הקיים הוא חלקי ביותר.

כך שהדרישה להקים גנים חדשים כשהם מצוידים כבר בכל המיגון הנחוץ, לא נראית טריוויאלית כלל.