אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

ארוחה משפחתית

תרומתה החשובה של הארוחה המשפחתית

דר' ג'פרי פיין | 04.02.2019

מסתבר כי אחת הדרכים הפשוטות ביותר לקידום הבריאות הפיזית והנפשית של כל בני המשפחה הוא פשוט ביותר - הישיבה לארוחה משפחתית רגילה

 

 

מחקרים מראים בבירור כי הישיבה לארוחה משפחתית רגילה, יש שפע של השפעות חיוביות על כל המשפחה.

 

אחד האתגרים הגדולים ביותר של ההורים בתכנון היום המשפחתי, הוא ללמוד לאזן את חיי העבודה עם חיי המשפחה. במיוחד כאשר אתה מרגישים מחויבים כלפי העבודה, וזה נראה כאילו תמיד יש משהו נוסף שאפשר להספיק לעשות. 

 

השיקול הראשון שצריך להוביל את ההורה הוא לזכור את הילדים והמשפחה. אותם אנשים בחיים שלנו שעושים את כל המאמצים לשווים. אלה הם אנשים שבשבילם עובדים כל כך קשה, אלה שאוהבים, ועליהם מנסים להגן ואותם לפרנס. 

 

אכילה משותפת קבועה מאפשרת לנו לעקוב אחרי יומם של הילדים, ולשמור על קשר טוב ואיכותי יותר עימם. כך נבין ונכיר טוב יותר את ההתמודדויות שבחיי היום יום שלהם. הישיבה המשותפת בזמן הארוחה מספקת הזדמנות להיות עם הילדים באווירה רגועה ומאפשרת הזדמנות לשמוע על מה שמעניין אותם ואת האתגרים שהם חוו במהלך היום. 

 

כך נשפר את הקשר הבין-דורי, ונעניק להם אוירה שיתופית ותזכורת תמידית שהם יכולים לסמוך עלינו. ובסך הכול נגלה כי הם באמת נהנים מהזמן המשותף עימנו.

 

מחקרים מוכיחים את חשיבות הארוחה

 

בשנת 2006, דו"ח של המרכז הלאומי לשימוש בסמים והתמכרות (CASA) באוניברסיטת קולומביה בניו יורק באופן עקבי נמצא כי לעתים קרובות יותר ילדים אוכלים ארוחת ערב עם משפחותיהם, נמצאו באופן מובהק כבעלי סיכויים גבוהים יותר לציונים טובים יותר ולפיתוח קשר בוטח בהוריהם. יתר על כן, נמצא כי ילדים אלו ינהגו באופן אחראי יותר, ופחות יעשנו סיגריות, פחות ישתו אלכוהול ואף קטנו סיכוייהם לשימוש בסמים. 

 

טיפוח התזונה הוא חלק מקשרי הדאגה והאהבה בדינאמיקה המשפחתית.

 

בנוסף, ארוחות ביתיות מבושלות הן אלטרנטיבה הרבה יותר בריאה למרבית המזון המהיר שאנו נוטים לאכול בחטף בחיינו העמוסים. מזון בייתי במסגרת הארוחה המשפחתית יכול להיות לעתים קרובות הפתרון לאלרגיות, השמנה, דיכאון ובעיות רבות אחרות שיכולים להשפיע על המשפחה כולה מבוגרים וילדים כאחד.

 

למרות שלעתים הדבר נראה כהרגל ישן, שלא ניתן לחדש קל ופשוט מאוד להחזיר לשגרה את ארוחת הערב המשותפת. הכנת מזון שמעביר את האהבה שלך ותזונה הנכונה שכל המשפחה.

 

לסיום, בנימה אישית, אצלנו בבית אשתי תמיד שואלת כשהיא מבשלת לארוחה המשפחתית: "האם אתה מרגיש את טעם האהבה?".