אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

שריפה בגני ילדים

גן הילדים בוער - מה עם הילד שלכם?

מערכת אינפוגן | 06.07.2011

שני ילדים ששיחקו במצית גרמו לדליקה בגן . מפקד שירותי הכיבוי: לולא המרחק הקטן מתחנת הכיבוי עלול היה להיגרם אסון. האם הילד שלכם מוגן?

 

ושוב: שריפה בגן ילדים כמעט הסתיימה באסון

 

19 ילדים ושלוש גננות חולצו ביום חמישי האחרון – היום האחרון לשנת הלימודים - מהגן העירוני "דרכי נועם" שבשכונת קטמון הירושלמית, אחרי שבמקום פרצה שריפה.

 

לעוברי אורח שנחלצו לעזרת צוות הגן הצטרפו בתוך זמן קצר שישה צוותי כיבוי והצלה, שבפעולה מהירה ומסודרת הצליחו למזער את הנזקים ולמנוע אבידות.

 

מחקירה ראשונית של האירוע מסתמן כי הגורם לשריפה הוא שני ילדים מבית-הספר דרכי נועם, שהגן נמצא בקומת המרתף שלו, ששיחקו במצית. האש אחזה במזרנים וציוד משרדי שהיו במקום וגרמה לדליקה.

 

לפי תגובת עיריית ירושלים, התמודדות צוות הגן עם השריפה הייתה מסודרת ולפי הנהלים. מכל מקום, מפקד שירותי הכבאות בירושלים, טפס"ר שמוליק פרידמן, צוטט בכלי התקשורת כי לולא היה הגן קרוב מאד לתחנה האירוע עלול היה להסתיים באסון כבד.

 

ומה עם הילד שלכם?

 

אנחנו ממליצים לשוב ולקרוא את המאמר שריפה בגן הילדים: האם אתם מוגנים שפרסמנו כאן לפני מספר שבועות.

 

בראשי פרקים: המלצנו שם לבדוק אם הגן של ילדכם ממוגן כראוי נגד שריפות, והדגשנו שיש לכך חשיבות מיוחדת במקרה של גנים פרטיים שלא נמצאים תחת פיקוח.

 

יש לדאוג שיהיו בגן אמצעי כיבוי תקינים ונוחים לשימוש (מטפי כיבוי, דליים וכו') וכי הגננות והסייעות מתודרכות כראוי. לשם כך אפשר להיעזר במומחי כיבוי אש פרטיים או בארגון בטרם המתמחה בבטיחות ילדים.

 

שתפו

תגובות