אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

מיקי מאוס (צילום: דיסני פריז)

מזל טוב מיקי מאוס

מערכת אינפוגן | 15.11.2018

מיקי מאוס, העכבר הקסום והמקסים חוגג יום הולדת 90.

 

 אז 10 עובדות שאולי יחדשו לכם אודות, מיקי מאוס, הקשיש החביב:

  1. שמו המקורי של מיקי היה מורטימר - אך, אישתו של וולט דיסני התנגדה באמרה כי השם ארוך מדי, ומאז שונה שמו למיקי.
  2. מיקי היה דמות האנימציה המדובבת הראשונה - מיקי מאוס הופיע לראשונה בסרט קצר של וולט דיסני בשם "Plane Crazy". אך רק בהופעתו בסרט הקצר "ספינת הקיטור ווילי", סרטון האנימציה המדובב הראשון, התפרסם. גם שם הוא לא דיבר, אך שרק והימהם, כמו-כן נשמעו בסרטון קולות נוספים.
  3. "נקניקיות" או לא להיות - המלים הראשונות של מיקי מאוס היו "נקניקיות" ("!Hot dogs, Hot dogs"), בסרטו "The Karnival Kid" (1929).
  4. כוכב אמיתי - מיקי היה לדמות האנימציה הראשונה שקיבלה כוכב בשדירת הכוכבים בהוליווד.
  5. קשר אמיץ עם וולט דיסני - וולט דיסני צייר ויצר את מיקי מאוס בהשראת עכבר המחמד שהיה לו כילד, ובמשך שנים רבות גם דיבב את קולו (משנת 1928 ועד שנת 1946). דיסני נהג לומר בכל הזדמנות לעובדיו: "לעולם אל תשכחו שהכל התחיל בעכבר".
  6. בשם האמנות - בשנות ה-70 מיקי הוציא תקליט דיסקו שהגיע במכירותיו לאלבום פלטינה.
  7. הכי ידוע בעולם - בסקר שנערך בשנת 2013 לזיהוי ויזואלי של סימנים וסמלים נמצא כי דמותו של מיקי מאוס מוכרת בעולם יותר מדמותו של סנטה קלאוס. 95% מהנשאלים זיהו את דמותו של מיקי לעומת 94% את דמותו של סנטה קלאוס. ובכך הוכרז מיקי מאוס כדמות המוכרת ביותר בעולם.
  8. קוד הלבוש: כפפות לבנות חובה - מיקי עוטה על ידיו זוג כפפות לבנות כי אחרת לא ניתן היה להבחין בכפות ידיו. ביכולות האנימציה של שנות ה-20 במאה הקודמת לא ניתן היה להציג את ידיו השחורות של מיקי כשברקע גופו השחור. ועל-כן, תמיד עטה זוג כפפות לבנות שנשאר איתו עד היום.
  9. זוגיות יציבה - בת-זוגו של מיקי היא עכברה בשם מיני מאוס. מיני מופיעה לצידו כבר מסרטו הקצר הראשון שם גילם טייס והיא נוסעת במטוסו. וולט דיסני טען תמיד כי הם נשואים, אך מטעמי פרטיות הם גרים בנפרד.
  10. יום מיקי מאוס הבינלאומי - יום ההולדת של מיקי הנחגג מדי שנה ב-18 בנובמבר, ומצוין כיום בינלאומי. השנה יחגוג העכבר האהוב 90 שנים

 

אז:

מזל טוב - מיקי ועד 120... לפחות.  

 

 מיקי מאוס (איור: דיסני)

לקבלת דפי צביעה של דיסני (אלנה מאוולאר) הזינו את המייל ולחצו Enter: