אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

צרכנות נבונה מאמאגורו

להביא ילדים לעולם ולהצליח לחסוך כסף!

ליאור רותם גורדון | 12.08.2016

יש לנו נטייה לחשוב שאם נעקוב אחרי מבצעים ונבחר תמיד את המוצר הזול ביותר מכל קטגוריה נצליח לחסוך באופן משמעותי, אבל זה לא בדיוק עובד ככה..

 

 

עוד לפני שהפכת להיות אמא כבר ידעת שלא תצאי מזה בזול. אני לא אגלה לכן פה את אמריקה כשאומר שהורות היא עסק יקר, במיוחד בכל מה שקשור לקניות מלפני הלידה ועד גיל 3. מצד אחד, אנחנו לא רוצות לפשוט את הרגל, מצד שני, היצע המוצרים עצום וחוץ מדברים בסיסיים כמו בקבוקים וחיתולים מתחשק לנו גם להתפנק ולפנק מדי פעם בכל מיני אביזרים חמודים.

 

יש לנו נטייה לחשוב שאם נעקוב אחרי מבצעים ונבחר תמיד את המוצר הזול ביותר מכל קטגוריה נצליח לחסוך באופן משמעותי, אבל זה לא בדיוק עובד ככה. בסופו של דבר, לאורך זמן מה שהכי חשוב כדי שנצליח לחסוך בהוצאות על התינוק זה הרגלים נכונים. במילים אחרות: זה לא רק עניין של מה קונים ואיפה אלא גם ובעיקר איך קונים. 

 

הנה חמישה עקרונות שיעזרו לך לצרוך בצורה חכמה יותר:

 

1. לא לקנות מתוך לחץ. 

התינוק עוד לא נולד וכבר את ממהרת לקנות לו את כל האביזרים לחדר קומפלט. הילד עוד חודש הולך לגן ואת חייבת שכבר יהיה לו תיק אוכל. ומה יהיה עם עגלה? את חייבת עגלה!!

זה הזמן לנשום עמוק. 

אמנם לא כדאי להשאיר דברים לשנייה האחרונה, אבל גם לא מומלץ לעשות את הטעות ההפוכה ולהקדים יתר על המידה. הזדמנויות ומבצעים קיימים כל הזמן, לא רק בסוף עונה, כך שיכול להיות מאד שאם תחכי שבוע או שבועיים עם הקניה תגלי פתאום את המוצר במחיר הרבה יותר משתלם, או שתמצאי מוצר מקביל שממלא את אותה הפונקציה יותר ביעילות.

עם הזמן תגלי שמה שחשבת לפני חודש שהילד צריך משתנה בין רגע ולכן החלטות כאלו עלולות לעלות לך הרבה כסף.  

 

2. לקנות עם חברה

אין חכמה כבעלת הניסיון, ותמיד טוב לקבל המלצות מחברות מנוסות יותר באימהות שכבר יודעות יותר ממך מה צריך לקנות ואיפה. אבל כדאי שלפחות חברה או קרובת משפחה אחת כזאת תתלווה אליך כאשר מדובר בקניות מרוכזות או של מוצרים גדולים כמו עגלה או לול ותעזור לך לבחור.

 

3. לקנות באינטרנט ולחסוך זמן

כשאנחנו מחשבות את עלות הקניות יש לחלקינו נטייה לא לספור את עלות הנסיעה, החניה והזמן. נכון שאין טוב מלחוש את המוצר בידיים ולהתנסות (מה שלא תמיד אפשרי בהזמנה ברשת), אבל כאשר אתרי הקניות באינטרנט מציגים כל מוצר למכירה עם מספר תמונות שניתן להגדיל ואפילו סרטוני הדגמה, העסק נהיה מאד מוחשי.

רתיעה אחרת מקניה ברשת קשורה לזמן האספקה, אבל עם השנים השתכללו שיטות ההפצה וכבר לא חייבים להסתמך רק על הדואר. כל זה מתחבר לסעיף הראשון – אין סיבה להילחץ, גם אם ייקח עוד יומיים לתיק להגיע, שום אסון לא יקרה. ההמתנה משתלמת. 

 

4. קראי את המלצות הגולשות.

טוקבקים על כתבות אקטואליה הם אולי דבר מיותר, אבל בדפים של אתרי מכירות הם עשויים לספק מידע יקר מפז. אם כבר החלטת לקנות באינטרנט ונכנסת לדף המוצר, מומלץ להציץ ולראות מה אומרות בתגובות אימהות אחרות שכבר התנסו בו. חשוב לא להסתמך רק על תגובות בודדות אלא להגיע למסקנה מרושם מצטבר.

ניתן ללמוד המון גם מתגובות קצרות , לא רק על טיב המוצר, אלא גם על האם הוא רלוונטי ספציפית לילד שלך. 

 

5. חשבי לתווך ארוך-

המון מוצרים, במיוחד מתחום הצעצועים, עלולים להפוך לאבן שאין לה הופכין אחרי כמה חודשים כשהילד קצת גדל ואיבד עניין או שפשוט נהיה כבר גדול מדי, ולא תמיד יש למי להוריש את האביזר המיותם. כולנו מעדיפות להוציא כמה שפחות, אבל חשוב לזכור, שמחיר משקף גם איכות. לעיתים שווה להשקיע יותר במוצר איכותי ורב גילאי מלחסוך לכאורה ולקנות מוצר שיאבד את ערכו מהר יותר. 

 

בהצלחה!

ליאור רותם גורדון , מנהלת אתר וקהילת מאמא גורו, מועדון הצרכנות של האמהות.

www.mamaguru.co.il או בקבוצת הפייסבוק.