אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

שנת לימודים חדשה

שנת לימודים חדשה בעיות ישנות

מערכת אינפוגן | 19.09.2011

שוב נפתחת שנת לימודים, ושוב מצטיירת אותה תמונה עגומה: מחסור בגנים, תנאים לקויים, מחדלים, הזנחה וסחבת. גני ילדים 2011: שנה חדשה, בעיות ישנות

 

 

שבועיים אחרי פתיחת שנת הלימודים, מתרבים שוב הדיווחים על גני ילדים שאינם כשירים ו/או בטיחותיים לשימוש ועל מחדלים לכאורה של עיריות ורשויות מקומיות בנושא התאמתם והכנתם ללימודים.

 

ידיעה שפורסמה אתמול (א') ב-mynet ("הילדים שובצו לגן קרוב, אך עדיין לומדים ברחוק") מספרת על ילדים תושבי רובע ט"ז באשדוד ששובצו לגני ילדים חדשים, אך בסופו של דבר בניית הגנים לא הושלמה והילדים נשלחו לגן זמני שהוקם ברובע י"א בעיר.

 

ברובע פועלים כבר שני גנים, והורים רבים קיבלו הודעה כבר בחודש מרץ כי ילדיהם משובצים לשני גנים חדשים שעתידים לקום, מה שכאמור לא קרה בסופו של דבר. הידיעה מפרטת עוד מגוון טענות ומאנות של תושבי הרובע שחשים אכזבה ותסכול גדולים מתפקוד העירייה שלהם.

 

רובע ט"ז נבנה בהדרגה כבר מזה מספר שנים, ובדומה להרבה מקרים אחרים הפיתוח שלו מפגר אחרי האיכלוס. התושבים, כך מסופר בידיעה, נאלצים לקבל שירותים שונים – חינוך, בריאות ואפילו מכולת – ברבעים אחרים.

 

הזנחה, עיכובים וסיכונים מיותרים

 

ידיעה אחרת, שפורסמה בסוף השבוע ב-ynet ("עכברים במבנה: שני גנים בצפון שובתים") מספרת על שני גני ילדים בעפולה שמושבתים על-ידי וועדי ההורים בגלל מה שהם מתארים כליקויים תברואתיים קשים.

 

ב-ynet מצטטים הורים שמתלוננים על הזנחה מתמשכת ותנאים לא בטיחותיים – לרבות מכת העכברושים הקשה שמצאה את דרכה לכותרת.

 

בידיעה שלישית, שפורסמה גם היא ב-mynet ("מי שמע על גן ילדים שאי אפשר לשחק בחצרו?"), מסופר על שני גנים חדשים של חב"ד בערד, שהחצרות שלהם מזוהמות ומסוכנות לילדים.

 

לפי הידיעה, הקמת החצרות בשני הגנים לא הושלמה לקראת פתיחת שנת הלימודים, אין בהם ארגזי חו"ל ולא רשתות הצללה, ולעומת זאת יש בחצרות פסולת בניין.

 

 

שתפו

תגובות