אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

דה מרקר אינפוגן

כתבו עלינו במגזין השנתי של דה מרקר

מערכת אינפוגן | 01.01.2017

כתבו עלינו גם במגזין דה-מרקר - דצמבר 2016 , כשטכנולוגיה פוגשת חינוך. חדשנות טכנולוגית בגני ילדים, ליאור שליו בראיון לעיתון דה מרקר

 

 

כתבה מתוך מגזין דה מרקר - חדשנות טכנולוגית בגני ילדים, בדצמבר 2016 התראיין ליאור שליו (מנכ"ל אינפוגן) לעיתון דה מרקר, בכתבה זו התייחס ליאור לפיתוחים טכנולוגיים בתחום החינוך לגיל הרך, על תקשורת ושיתוף ועל עתיד הטכנולוגיה בתחום החינוך לגיל הרך.

 

הפלטפורמה הדיגיטלית של אינפוגן (infogan.co.il) נוצרה למען ילדי הגן ומאפשרת חיבור איכותי ואפקטיבי בין גן הילדים לבית, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. הממשק הגדול ביותר בישראל, שמחבר בין הורי הגן והגננת, מוביל לחדשנות טכנולוגית בתחום החינוך בארץ ובעולם  | ליאור שליו 

 

 

 ליאור שליו

 

הממשק החדשני שמחבר בין ההורים לגננת

 

מדי בוקר הורים רבים ממהרים לשים את ילדם למשך כמה שעות עלומות בגן וזאת על מנת לקבל את פניו בחזרה לעת ערב שהוא בריא מאושר ומלא חוויות. בחירת גן הילדים היא תהליך משמעותי ומלחיץ לכל הורה. הכנסת הילדים למסגרת חינוכית דורשת מתן אמון וביטחון במערכת.

 

בהמשך הדרך, בחינוך הממלכתי, החשש ילווה בתחושת אי-שליטה משמעותית עוד יותר. מחקרים עדכניים מצביעים על כך שמסגרת החינוך בגילאי הגן משמעותית מאד להתפתחותו של הפעוט, ויש לה חלק מרכזי בעיצוב דמותו כאדם בוגר והשפעה על המשך דרכו בעולם.

 

על תקשורת ושיתוף

מפתיע, אך לרוב תהום מפרידה בין הנעשה בגן לבין הבית. ההתנהלות היום-יומית, השגרה השוחקת ולחץ החיים – כולם יוצרים הפרדה בין עולמות התוכן של הגן לאלו של הבית. ילדים קטנים הם סקרנים ומנסים לרדוף אחר מידע בהתמדה כמעט אין-סופית.

 

לא פעם ממשיכים לשאול שאלות כדי להבהיר דברים שעניינו אותם במהלך היום ושהם רוצים לדעת או להבין. הסקרנות הזו היא טבעית וחשוב להמשיך ולעודד אותה.

 

חשוב למצוא דרכים לנהל שיחות משותפות על מה שהם לומדים במהלך יומם ולהצליח לנהל שיחה המשקפת עבורם תוכן מוכר, ומענה לשאלות שמטרידות אותם - מעיבוד המידע בבוקר, או כי נתקלו במשהו שהזכיר להם אותו דווקא עכשיו, אחרהצהריים.

 

עיקר הקסם בעבודה של אדם העוסק בחינוך הוא להציע דרכים ולפתח קשרים, שיתמכו במאמצי הילדים ללמוד, לחקור ולהבין את העולם שסביבם, כאשר לבני המשפחה יש חלק משמעותי בתהליך שמתחיל בגן ואמור להמשיך גם בבית. השיתוף הוא משימה קשה.

 

לא אחת מנסה גננת אמיצה לשכפל דפים עם פירוט התוכן הצפוי בחודש הקרוב ומעבירה להורים, ששוכחים את הדף על המושב באוטו, או בין שאר הניירת בערימות הדואר והחשבונות בבית.

 

ברור לכולם כי לתקשורת ולשיתוף יש חשיבות רבה. ההורים צריכים מידע על מה ואיך ילדם לומד, והגננת צריכה במקביל לקבל משוב חשוב מההורה על ההתפתחות האישית והחברתית של הילד. הלמידה היא לכולם. על כן, הקשר אמור להיות דו-כיווני, מהגן למסגרת הביתית, אך גם מהבית אל הגן.

 

אז מה עושים?

באמצעות השימוש בפלטפורמות הדיגיטליות הגננת מסוגלת להציע להורים מפגש יום-יומי עם תכני הגן, בנגישות וזמינות מירבית. בעצם, כל אחד מבני המשפחה, שלוקח חלק בגידולו של הילד ומעוניין לדעת ולהכיר את התוכן אותו הילד מקבל בגן, יכול להתחבר, לדעת ולהכיר.

 

אפשר להיחשף לסדר יומם של הילדים, לתכנים (יש גם ספריית סרטונים משולבת), ליומן המשולב לילדי הגן ששם סוף לפתקים, לתזכורות ולניירת בתיק הילד, או על לוח המודעות ליד דלת היציאה בגן, ולאלבום תמונות מאובטח, שמאפשר להורים לשלוח תמונות של יום ההולדת  או מסיבת חנוכה, ולגננת לאשר את העלאתן לטובת הכלל.

 

התקשורת בקבוצת הווטסאפ מצטמצמת לבלי הכר - כי כמה קשקשת הורה אחד יכול לנהל?!?! האפליקציה עצמה זמינה ונוחה לשימוש, והתוכן מאובטח עם סיסמא אישית לכל משתמש.

 

חוד החנית של הטכנולוגיה

הרשת החברתית של אינפוגן מצעידה את מערכת החינוך צעד אחד קדימה מעבר לכל מערכת אחרת הקיימת בשוק, באמצעות ראייה מערכתית 

של צורכי ההורה אל מול צורכי הגננת ומערכת החינוך על מנת שכל הצדדים יוכלו לשרת טוב יותר את טובתו של הילד.

 

השימוש באינפוגן מאפשר לגננת להעביר תכנים ומסרים להורים בקלות, ולהתפנות לעשייה החינוכית ולעיקר תפקידה - להיות עם הילדים. בד בבד, ההורים נחשפים למידע ולפעילויות בגן בזמנם הפנוי, ויכולים לנצלם להמשכיות ותמיכת הלמידה גם בבית.

 

עושים דברים אחרת

פלטפורמת  אינפוגן נולדה מתוך רעיון למנף את תהליכי החינוך בגיל הרך לטובת הילדים בגיל הקריטי הזה, על-ידי הקלה על התקשורת בין הגננת להורים וכל זאת באמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר בתחום האינטרנט.

 

שיפור מערכת החינוך בגיל הרך נתונה היתה בראש מעייניו של צוות ההקמה, לצד למידה משמעותית ותוכן חינוכי, ועל כן האתר מציע תוכן איכותי, מקצועי, ברור ומאוזן בנושאים חשובים בחינוך, הורות, בריאות והתפתחות הילד - לשירות גננות והורים.

 

עבור הגננת, מערכת אינפוגן מצמצמת את ההתעסקות בשיווק ובתקשורת סיזיפית עם ההורים - כללית או אינדיבידואלית - ומאפשרת לה התמקדות במהות תפקידה כגננת, תוך ניהול קשר רציף וישיר עם הורי הגן. הממשק של אינפוגן מציע את המערכת המתקדמת ביותר בתחום האינטרנט ומעניק שירותים ייחודיים בלעדיים רק לאינפוגן, אך החשוב מכל הוא רמת אבטחת המידע שמפוקחת על-פי כל כללי משרד החינוך.

 

למעשה, מערכת אינפוגן היא היחידה בישראל שפועלת עם אישור ספק משרד החינוך בתחום. המרחב הפרטי של הגן מוגן בסיסמה ובו מתבצע הקשר מול ההורים, תוך שמירה על פרטיותם של הילדים (שלא כמו בקבוצות פייסבוק) והגנה על ביטחונם.

 

בנוסף, מערכת אינפוגן מפעילה את הרשת החברתית באופן עצמאי. היא לא מופעלת ע"י גוף בעל עניין בתחום, או איגוד מקצועי. אין בו העדפה לגוף או גורם מסוים לפי שייכות לארגון גנים כזה או אחר.

 

העתיד שייך לאינפוגן

בפלטפורמה של אינפוגן לא שוקטים על השמרים. העובדה כי זהו ממשק גני הילדים הגדול והמתקדם ביותר בישראל מחייב את צוותי העבודה שבו להמשיך ולפתח יכולות נוספות מהמתקדמות בעולם.

 

בשנה האחרונה הושקו שתי אפליקציות איכותיות: האחת לניהול אתר הגן בקלות עבור הגננת, והשנייה למיטוב העברת המידע וזמינותו להורים, והיד עוד נטויה.

 

בימים אלה אנו ממשיכים להרחיב את יכולות האתר ולפתח בו אפשרויות נוספות שיאפשרו למשתמשים בו לנהל את מערכת הקשרים החברתית הקשורה לגן באופן אופטימלי ויעיל ולהשאיר את טובת הילדים במרכז.

 

קישור לכתבה מתוך מגזין דה מרקר - לחץ כאן

 ___________________________________________________________________

 14 | הארץ המחלקה המסחרית | חינוך . COM | דצמבר 2016