אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

חוק הפעוטונים

חוק הפעוטונים עולה להצבעה בכנסת

מערכת אינפוגן | 21.03.2012

הבוקר (ד', 21/3/2012) עולה לדיון הצעת חוק הפיקוח על מעונות יום לפעוטות, התש"ע-2010, בוועדת הכנסת ובוועדה לזכויות הילד בכנסת.

 

זוהי עוד התקדמות בעבור החוק שהוכן וקודם ביוזמת הח"כ זבולון אורלב.

החוק בעצם מחייב סטנדרט ברור ומובנה למוסדות החינוך לגיל הרך לגילאי 0-3.

החוק ממסד רישום של המוסדות ונתינתם תחת פיקוח ואכיפה, לצד קביעת התנהלות ברורה וקווי מתאר לתקנים בתחומי הלוגיסטיקה, האדמיניסטרציה, התפעול והפדגוגיה עצמה.

וזאת בצל חוק חינוך חינם לגילאי 3 ומעלה - שכבר עבר בכנסת בחודש ינואר השנה (2012), וגרם לסערה בתחום.

הנושא מאוד מורכב

עד היום תחום החינוך לגיל הרך הינו תחום פרוץ לחלוטין ללא כל פיקוח ואכיפה.

לא לכל הגננות והצוותים הפדגוגיים יש הכשרה מתאימה, לא לכל המבנים יש תקן סביר לאיכלוס ילדים, לא בכל המתחמים עומדים במספר סביר של מספר ילדים אל מול הצוות או שטח המתחם.

לא תמיד ההורים יודעים ומבינים את הסיכונים והשיקולים, לא תמיד ההורים מודעים לבעייתיות, ובסך הכל הם רוצים את הטוב ביותר לילדיהם.

הגננות ובעלי הגנים הפרטיים מצידם לרוב רוצים להתפרנס בכבוד, לצד הטיפול בילדים לאהוב ולחנך אותם.

התנגדות הגנים הפרטיים וארגונים הגנים השונים

מרבית הגנים הפרטיים אינם עומדים בסטנדרט שקובע החוק המוצע, ובתקופת ה"הסתגלות" שתינתן, יאלצו הגנים לבצע שינויים מבניים, ואפילו חלק מהגננות יאלצו לצאת להשלמות לימודי חינוך.

הטענה העיקרית של הארגונים השונים (שאלו האיגודים המקצועיים של הגנים הפרטיים), היא ששינויים אלו מלווים בהשקעות כלכליות רחבות היקף אשר יעלו את מחיר הגנים הפרטיים ויהוו נטל על כתפי ההורים.

וההורים???

ההורים רוצים את הטוב ביותר לילדיהם, אבל יש בהם את הפחד שהגנים "יקפצו" על ההזדמנות ויעלו את המחירים באיצטלה של ההתאמות לחוק - וגם כך מדובר בעלויות של אלפי שקלים מדי חודש.

הפתרון לכך יהיה ביצוע התהליך של הַכְנסַת החוק באופן מדוד ושקול, תוך סיבסוד חלקי של המדינה לביצוע אותן התאמות, וזאת לצד פיקוח על המחירים.

ואסור לשכוח - שכולנו כאן למען שלום הילדים ובטחונם.

שתפו

תגובות