אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

פיקוח בגנים

גנים פרטיים: הבלאגן נמשך

מערכת אינפוגן | 07.06.2011

שכנה תושבי באר-שבע התלוננו על הפרעה מצד גן פרטי הנמצא בשכנות, וכמו בערים אחרות  גילו שהפעלת הגן חוקית. גם הפעם, איש לא שאל את השאלות הנכונות

 

 

גם הפעם, איש לא שאל את השאלות הנכונות

 

תושבים משכונת רמות בבאר-שבע פנו בשבוע

 

שעבר לעיריית באר-שבע, בדרישה לבדוק את החוקיות של גן ילדים פרטי הפועל בשכונה.

 

לטענת התושבים, הגן הסמוך לביתם יוצר מטרדי רעש, עומסי תנועה ובעיות חניה. בתלונתם לעירייה הם מפצירים לבדוק האם הגן פועל בהתאם

 

להנחיות החוק.

 

עיריית באר-שבע השיבה לשאלת כתב mynet 

יעקב לוי, ואמרה כי הוועדה המקומית לבניין ערים נתנה היתר חורג לשימוש במקום כגן, וכי נדחה גם ערר בנושא (ראו "השכנים פתחו גן ילדים? תסבלו מרעש ופקקים").

 

אנחנו, הסבירה עיריית באר-שבע, עושים כמיטב יכולתנו לאכוף את החוק, גם במקרים בהם הוא

 

לצד השכנים המתלוננים – אבל במקרה הספציפי

 

המדובר ידינו כבולות.

 

כפי שהסברנו כאן לאחרונה, זהו לא מקרה חריג, וגם בוועדת הערר המחוזית של ירושלים נקבע לאחרונה ש"הפעלת גן בדירה: לגיטימית ומקובלת". כמובן, לא משום שזה הפתרון האידיאלי אלא משום שניכר שאין פתרון אחר.

 

למרבה הצער, בכל הארץ ישנם סכסוכי שכנים כמו בשכונת רמות בבאר-שבע, ענייניים יותר או פחות – כשבכל המקרים העיסוק בנושא נשאר בגבולות הטרמינולוגיה הנדל"נית ולא נוגע בשאלות חשובות יותר. למשל: האם הגננת וצוות הגן הם בעלי הכשרה מתאימה או אם הגן בטוח לילדכם.

 

סביר להניח שישנם גנים פרטיים שבאמת מפעיליהם אינם מתחשבים בשכנים, אך כפי שנקבע במקרה הירושלמי - לעיריות ולרשויות המקומיות יש תפקיד חשוב ביצירת הבעיה או באי פתרונה.

במצב התנהלות תקין, הקמה והפעלה של גני ילדים חדשים – ציבוריים או פרטיים – הייתה נעשית תחת פיקוח של משרד החינוך. באופן מעשי, רק חלק קטן מהגנים נמצאים תחת פיקוח כלשהו, וגם שם יש כפל תפקידים בין משרד החינוך ומשרד התמ"ת.

 

 

שתפו

תגובות