אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

אסור לעשן בכניסה לגן הילדים

אושר סופית: אסור לעשן בכניסה לגן ובגן השעשועים

מערכת אינפוגן | 03.06.2018

ועדת הבריאות של הכנסת אישרה סופית את צו משרד הבריאות (30.5.2018), לפיו יורחב איסור העישון במקומות ציבוריים.

 

בעוד כחודשיים (תוך 60 ימים מפרסום הצו, קרי תחילת אוגוסט 2018) ייאסר העישון גם באזורי כניסה לגני ילדים, בגני שעשועים, גני חיות, במקומות בהם מתקיימת פעילות גופנית (גם באוויר הפתוח, כמו מגרש כדורסל ומתקני כושר תחומים), בריכות שחיה, במקומות בהם נערכים אירועים והופעות תחת כיפת השמיים בהם משתתפים למעלה מ-50 איש (כי אלה מפוקחים על ידי הרשות המקומית), בכל מקום בשטח בתי חולים או מרפאות (לרבות מחוץ למבנה), רשויות ציבוריות, משרדים ממשלתיים, בתי משפט, מועצות דתיות, וגם בחניון ציבורי תת קרקעי או מקורה.

כפי שדיווחנו בחודשים האחרונים, אישור צו ההרחבה הינו חלק ממהלך רחב של משרד הבריאות  בשיתוף וועדת הבריאות של הכנסת (בראשות היו"ר ח"כ אלי אלאלוף) למיגור תופעת העישון הפאסיבי באזורים ציבוריים.
משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות, ציין כי בקרוב יעלה משרד הבריאות לאישור הוועדה גם את הרחבת איסור העישון בברים ובמסעדות.

 

יקבעו אזורי עישון מותרים

כאשר נקבע כי ההנהלות השונות (הנהלת  המרפאות/בתי חולים,  משרדים ממשלתיים, חניונים, גני חיות ואולמות/גני אירועים) יהיו רשאים לקבוע אזורי עישון בטווח של 10 מטרים מהכניסה או היציאה, בתנאי שלא יהוו מטרד בחלקים אחרים של המקום ולא יהיו בתי מגורים.

 


המחלקה למניעת עישון ואלכוהול - משרד הבריאות

החוק למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, התשמ"ג - החוק אשר הצו מרחיב כעת