אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

חרדה ילדים

כאשר בגן אין מרחב מוגן

מערכת אינפוגן | 19.11.2012

בישובים שנמצאים בטווח גדול מ- 40 ק"מ מרצועת עזה, נמשכים הלימודים כרגיל בכל מוסדות החינוך. בגני העירייה ובבתי הספר מחויבים להקים מרחב מוגן

 

הורים רבים חוששים מאוד לשלוח את ילדיהם לגן מדי בוקר, צריך לזכור כי זה המקום והזמן להיות מעורבים ולהבין את מהלך ההתנהלות בגן בעת החירום, וכמובן לשמור על קשר רציף עם הגננת או בעלי הגן.

כדאי ומולמץ להפיץ רשימת קשר או להטיל על וועד הורי הגן שיהיה אחראי לידע את שאר ההורים כדי שלא להעמיס על צוות הגן גם טלפונים בלתי פוסקים של הורים מבוהלים ולחוצים.

 

 מה עושים?

 

ישנם הורים שבוחרים להשאיר את הילדים בבית, וישנם הורים ששולחים את הילדים בכל זאת לגן.

חשוב לדעת מה עושים, ואיך הגן מנהל את המעבר לאזור בטוח גם אם לא לממ"ד (מרחב מוגן דירתי) או למקלט.

על-פי הנחיות פיקוד העורף, בזמן אזעקה יש להתכנס במרחב המוגדר כמרחב מוגן, כאשר הוא יכול להיות חדר מדרגות או חדר /מסדרון פנימי.

למרות הוראות אלו יש אי-סדר וחוסר ודאות וביטחון.

במקרים רבים לאחר האזעקה הראשונה בגוש דן קראו להורים לחזור ולאסוף את ילדיהם.

לדוגמה, גן בצפון תל-אביב הודיע ביום ראשון מיד לאחר האזעקה שהייתה ב-10:39, לשוב ולאסוף את הילדים לביתם כי במקום לא רק שאין מרחב פנימי שיכול לספק בעבור כל קבוצות הילדים, גם המבנה עצמו חד-קומתי וגג הרעפים שלו אינו בטיחותי וערוך בעת זו. נכון לכרגע הגן סגור עד לסיום הלחימה.

בגנים אחרים ביקשו הורים מתנדבים שיעזרו להורים להעביר את הילדים למרתפים או למרחבים הממוגנים בעת אזעקה.

 

הנחיות פיקוד העורף

 

ההנחיה לגני הילדים זהה להנחיה לאזרחים – יש לאתר את המרחב המוגן הקרוב ביותר לגן הילדים, המרחב יכול להיות חדר מדרגות (בקומה אמצעית) או כל חלל פנימי (ללא קירות חיצוניים) חסר חלונות אחר כמו מסדרון או חדר שירות.

 

פיקוד העורף גם מציע להורים המודאגים בגני הילדים בהם אין מרחב מוגן או מקלט לצור קשר ולפנות למרכז המידע של פקע"ר במספר 1207, וינסו למצוא פתרון ומענה מגורם מוסמך.

 

 לאתר פיקוד העורף

 

 

שתפו

תגובות