אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

גני ילדים בסיכון גבוה

גני ילדים בסיכון גבוה

מערכת אינפוגן | 11.09.2011

במהלך אוגוסט האחרון, שעות ספורות לפני ההצבעה בכנסת על חוק הפיקוח על מעונות היום וגני הילדים עד גיל 3, חילוקי דעות בקואליציה הביאו לביטולה.

 

עד שחוק הפיקוח על גנים פרטיים יאושר – נמשיך לראות את אוזלת היד בפיקוח על גנים

 

 

הוועדה לזכויות הילד החליטה שלא להביא את החוק לקריאה שנייה ושלישית, לאחר שמפלגת "ישראל ביתנו" החליטה להגיש ערר לוועדת השרים ביחס להיקף התקצוב.

 

בעקבות הגשת הערר, החלו חברי הממשלה בניסיונות הידברות לגיבוש עמדה אחידה בנושא, אך לאחר שלא הגיעו להסכמה, הודיע ח"כ זבולון אורלב, יו"ר הוועדה לזכויות הילד - שגם יזם את החוק, על הדחייה בהצבעתו.

 

חשוב להזכיר כי זו הפעם השנייה בה חברי הממשלה זו הפעם השנייה שחברי הממשלה מפילים בעצמם את החוק הממשלתי, שמטרתו עידוד הפיקוח הבטיחותי והבריאותי לילדי ישראל בגילאי 0-3 השוהים במעונות יום מפילים את הצעת החוק, שעיקר מטרתו היא עידוד הפיקוח הבטיחותי והבריאותי לילדי ישראל בגילאי 0-3 השוהים במסגרות החינוך הפרטיים.

 

משמעות החלטת הדחייה היא שהשלמת החקיקה תידחה תקופה ארוכה, לאחר הפגרה הנוכחית.

 

ובינתיים בחדשות

 

בביקורת שערכו לאחרונה פקחי משרד התמ"ת בגן ילדים פרטי באזור השרון מצאו חיתולים מלוכלכים במטבח, ילדים משחקים ללא השגחה, מטפלות ללא הכשרה ומפגעים בטיחותיים רבים. הליקויים חמורים מאוד, ויש לזכור כי לפקחי התמ"ת אין כל סמכות על בעלי הגן, ולכן הם יכולים רק לבקש את תיקון הליקויים ולא מעבר מכך.

 

המקרה המזעזע הזה נחשף כבר בשבוע הראשון לחידוש שנת הלימודים ודווח ב-Ynet. 

מזכיר לנו את אוזלת היד של מערכת הפיקוח וכמה חשוב שאנו ההורים נהיה עם "אצבע על הדופק". נבדוק ונבקר את הגן בו אנו משאירים את ילדינו.

 

שתפו

תגובות