אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

מחוסגן

מיזם "מחוסגן" , נעים להכיר.

צוות אינפוגן | 16.09.2018

גם אני רוצה גן בריא! בואו להכיר את 'מחוסגן' - גן בליווי רופא.

 

מיזם ״מחוסגן״ הוא פרי שיתוף פעולה בין מיסדי ״הגן המחוסן״ (דר׳ ליאור אונגר ואיתי ברשדסקי) ודר׳ מאיר עזרא אליה (רופא ילדים מומחה).

 
בעוד ש״הגן המחוסן״ עשה כותרות והעלה למודעות את הצורך בסביבה בטוחה עבור הילדים, ״מחוסגן״ נותן מעטפת רחבה המאפשרת את יישום הרעיון.

 
מיזם מחוסגן מציע לגנים פרטיים, אשר לא חל עליהם ״חוק חינוך חובה״, מסגרת ליווי בטוחה ובריאה הכוללת:

ליווי רופא - לצוות הגן יש כתובת להתייעצות בנושאים רפואיים הנוגעים לגן
הדרכות לצוות ולהורים המעוניינים בכך - בנושאים כמו החייאה, תזונה, טיפול שגרתי ועוד
מעקב אחר חיסוני השגרה - בדיקת פנקסי החיסונים של הנרשמים ומעקב אחר השלמת תוכנית החיסונים וסיוע במידה ומתעוררות סוגיות פרטניות בנושא החיסון

חשוב להדגיש שהרופא המלווה את הגן אינו מחליף את הרופא האישי של הילד.

למה כדאי להצטרף לתוכנית?

ד"ר מאיר עזרא-אליה, רופא ילדים ומתמחה על ברפואת פגים וטיפול נמרץ ילודים, יוזם תוכנית מחוסגן: מחוסגן נולד מתוך הרצון שלנו כהורים לדאוג לסביבה בטוחה לילדינו. לסביבה בטוחה מרכיבים רבים, שעלינו כהורים לוודא שמתקיימים בגני הילדים. סביבה מחוסנת היא אחת מהם, אך לא היחידה. הרעיון של מחוסגן - הוא שיש רופא המלווה את צוות הגן, בודק את פנקסי החיסונים ומוודא בטיחות מקסימלית של הגן מבחינה זו. עבור ילדים שלא יכולים להתחסן בעצמם מסיבות בריאותיות - מחוסגן הוא ההגנה הטובה ביותר. אנחנו שם כדי לשמור בראש ובראשונה עליהם.

חשוב לומר כי בשנת הלימודים הנוכחית - לא תבוטל הרשמה של אף ילד, מכיוון שאנחנו לאחר תום תקופת הרישום. ההצטרפות למחוסגן השנה נועדה: א. למפות את המצב החיסוני של הגן, ובהתאם לאפשר בקרה וטיפול טוב יותר בגן במשך השנה. ב. להצהיר כוונות ולעדכן את ההורים על כך שבשנה הבאה, גן זה יהפוך גם הוא למחוסגן, דבר שיש לקחת בחשבו בתקופת ההרשמה. במילים אחרות - הורים שלא מוכנים להציג פנקסי חיסונים או מתנגדים לרעיון של מחוסגן, לא יירשמו לגן לשנת הלימודים הבאה.


איתי ברשדסקי, הבעלים של גן הילדים "פשוט גן" ויוזם "הגן המחוסן": בעשר השנים בהן אני מנהל את גן הילדים ״פשוט גן - לגדול בבית״ ברמת השרון, נשאלתי לא אחת ״האם ילדי הגן מחוסנים?״, התשובות היו פשוטות ״אינני יודע, אינני יכול לדעת ומה זה בכלל משנה, הרי כל מי שמחסן את ילדיו לא צריך לדאוג״.


בעקבות ההד התקשורתי סביב עניין החיסונים ומפגש מקרי עם רופאה, עמדתי על טעותי והבנתי כי חובתי כמנהל גן, האמון על חייהם ובריאותם של 130 ילדים מגיל לידה ועד גיל 4, היא להבטיח כי לא יחלו במחלות אשר ניתן למנוע באמצעות חיסון. לאחר התייעצות עם ד"ר ליאור אונגר ועם 11 הורים - רופאים מהגן - החלטתי להתנות את הרישום לגן בהצגת פנקס חיסונים מעודכן בכל חיסוני החובה בהתאם לגיל הילדים. מיד לאחר מכן השקתי את מיזם ״הגן המחוסן״ וקראתי לעוד גנים להצטרף ליוזמה.

האם התוכנית חוקית?

עו״ד רז בן-דור, שותף במשרד מטרי מאירי ושות׳, המלווה מהיום הראשון את יוזמת הגן המחוסן: ״על פי הוראות משרד הבריאות, מדיניות רישום לפיה לא יתקבלו לגן בבעלות פרטית ילדים שאינם מחוסנים, אינה אסורה ואינה מקימה, עילת תביעה נגד הגן או בעליו. זאת היות שאין חוק האוסר על מדיניות כאמור, וגם לאור פסיקת בג"ץ, לפיה מדיניות של עידוד חיסונים היא רצויה ומותרת, גם אם היא פוגעת במידה מסוימת בשוויון״.

 

 

להשארת פרטים ויצירת קשר עם מיזם "מחוסגן" לחצו כאן