אינפוגן גני ילדים

באישור משרד החינוך

חוק הפעוטונים

מחיר הפקרת הפעוטות בחסות המדינה

מערכת אינפוגן | 22.03.2012

זהו יום עצוב לממשלה, לכנסת ולילדים. ילדי ישראל עד גיל 3 הם ילדים חורגים. אני משתתף פה בטקס הקבורה של חוק שעובדים עליו 10 שנים.

 

"זהו יום עצוב לממשלה, לכנסת ולילדים. ילדי ישראל עד גיל 3 הם ילדים חורגים. אני משתתף פה בטקס הקבורה של חוק שעובדים עליו 10 שנים. הפנינו גב לילדים שזקוקים לנו." אמר מנכ"ל המועצה לשלום הילד יצחק קדמן.

חוק הפיקוח על מעונות היום "נבלם" אתמול (ד', 21/3/12) ולא הצליח לעבור לקריאה שנייה ושלישית.

 

הכנסת יוצאת כעת לפגרת החורף, ובמושב הנוכחי החוק כבר לא יעבור.

 

הדיון בחוק התקיים בשתי וועדות במקביל , האחת – הוועדה לזכויות הילד (בראשות הח"כ זבולון אורלב), השנייה – וועדת הכנסת שטענה כי החוק מכיל הסתייעות בעובדים חיצוניים ולכן מדובר במיקור חוץ שדורש מכרז נפרד וזהו נושא חדש (וזאת בניגוד לעמדת המחלקה המשפטית של הכנסת שטענה הפוך).

 

הגורמים שהצליחו לסכל את העברת החוק, נוגעים באינטרסים תמוהים המהולים בתהליכי שדלנות חזקים שניכרו בשבוע האחרון במסדרונות הכנסת.

 

העובדה כי חברי הקואליציה בוועדת הכנסת הצביעו בניגוד לעמדת הממשלה, מעידה על התערבות גורמים זרים בשיקוליהם.

 

אז מה הגננות לא יודעות?

 

החוק ניסה להיטיב מאוד עם הגננות על-מנת שיסדירו את רישום גניהם ולעודדן לעמוד בסטנדרטים הראויים לשלום וביטחון הילדים. 

החוק ביקש לפטור את הגנים המוסדרים מעלויות שונות כמו תשלומי ארנונה ומקנסות על שימוש חורג.

 

הלחץ עצמו ברור, כל שינוי מפחיד, לבטח שינוי שמחייב שיפוץ מבנים, השלמת לימודים ופיקוח שלא היה קיים עד היום.

 

מאידך, החוק היה אמור להוציא את השרלטנים אל מחוץ למשחק, ולאפשר לגננות הטובות שרוצות בטובת הילדים ובאות מדי יום לעבודתן למען חינוך ואהבת הפעוטות, להשתפר ולהעניק מסגרת טובה יותר ושמורה יותר.

 

יום שחור לחינוך ילדי ישראל הצעירים

 

" זהו יום שחור לשלומם ודרך חינוכם של ילדים", סיכם יו"ר הוועדה לזכויות הילד זבולון אורלב, "זהו יום מאכזב לעשרות אלפי הורים שלא ייהנו מבינוי מעונות חדשים ולא מהרחבת הסבסוד. בעלי אינטרסים כספיים ופוליטיים וחוששים מתחרות עשו יד אחת והצליחו בעזרת לוביסטים ויח"צנים לגרום לעיכוב החוק, אבל אני מחויב לחוק ואמצא את הדרך להעביר אותו".

 

שתפו

תגובות